علت گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی

فهرست مطالب گردن درد و درمان آن با فیزیوتراپی :

علت گردن درد

بسیاری از مشکلات ، اختلالات و دردهای گردنی بعلت ضعف شدید عضلات گردن میباشد.

در بسیاری موارد گردن درد ، به دلیل قرارگیری در موقعیت های نامطلوب شغلی تحت آسیب های عملکردی قرار گرفته و درد ایجاد میشود ، و اگر به دردهای گذرای آن توجه نشود میتواند منجر به آسیب های جدی تر از جمله دیسک گردن و آرتروز گردن شود.

سندرم میوفاسیال که گاهی با دیسک گردن اشتباه گرفته میشود از علت های شایع گردن درد میباشد.

سندرم‌ میوفاسیال دردهای عمقی شدید ایجاد میکند و مشکل از گرفتگی شدید و تریگر پوینت های گردن و شانه است ، این درد در کتف ، شانه و گردن ایجاد می شود و لمس آن ها موجب انتشار درد می شود.

شایع ترین علت گردن درد که حتی در جوانان شایع است ممکن است به علت دیسک گردن ، آرتروز یا گرفتگی های عضلانی ایجاد شود.

آناتومی گردن

گردن یا ستون فقرات گردنی از ۷ استخوان به نام مهره تشکیل شده که روی یکدیگر مانند ستون قرار گرفته اند ، بین هر دو استخوان دیسک ژلاتینی قرار دارد که حرکت مهره ها را ممکن میسازد.

استخوان‌ های گردن از نخاع محافظت کرده و انعطاف پذیری بالایی دارند ، ساختار گردن اجازه حرکت سر به جلو ، عقب ، خم کردن به طرفین و چرخش محوری را به سر میدهد ، همین حرکات سر در بسیاری جهات منشا بسیاری از آسیب های گردن میتواند باشد.

درمان گردن درد

فیزیوتراپی با استفاده از مدالیته های جریان الکتریکی ، التراسوند ، لیزر و دیگر دستگاه ها درد و التهاب بیمار را کاهش می دهد.

در بسیاری موارد دردها به علت ضعف شدید عضلات گردن یا پوزیشن های غلط ایجاد شده است که در این موارد با آموزش ورزش های تخصصی باید عضلات گردن را تقویت شود تا از بروز مجدد درد و التهاب پیشگیری شود.

در صورتیکه درد بعلت اسپاسم ، گرفتگی عضلات و تریگر پوینت باشد با انجام ماساژ و تکنیک های درای نیدلینگ مشکل بیمار کاملا درمان میشود.