سوالات متداول فیزیوتراپی جنرال

سوالات متداول در مورد فیزیوتراپی جنرال

اغلب بیماران و مراجعین از همکاران ما درباره بیماری های مختلف و نحوه درمان فیزیوتراپی و همچنین اختلالات کف لگن سوالاتی دارند ،

لذا در این صفحه سعی شده به گوشه ای از این سوالات پاسخ شود.

فیزیوتراپی در واقع یکی از شاخه های علوم پزشکی در گروه توانبخشی است که بیشترین عملکرد آن به تسکین درد اختصاص دارد و طیف بسیار وسیعی از درمان اختلالات عصبی ، تاندونی ، عضلانی ، مفصلی ، کوفتگی ، اسپاسم ، دردهای سطحی و عمقی ، ترمیم و تصحیح عملکرد بافت های ماهیچه ای ، استخوانی و همچنین بازیابی توان بیماران را شامل می شود.

خیر ، فیزیوتراپی درمان بسیار مطلوبی است . در واقع شما در حین انجام فیزیوتراپی حس آرامش خواهید داشت ، مگر در مواردی که مشکل محدودیت دامنه حرکتی مفاصل وجود داشته باشد که برای اصلاح آن ممکن است کمی احساس درد نمایید.

فیزیوتراپی می تواند در درمان دردها و اختلالات ذیل بسیار مفید باشد :

قیمت هر جلسه فیزیوتراپی با توجه به نوع بیماری ، نوع درمان ، نوع دستگاه یا مانور دستی ، آموزش و همچنین تعداد نواحی و زمان درمان ، متفاوت می باشد. هزینه فیزیوتراپی مصوب وزارت بهداشت را به تفکیک درمان دستگاهی مشاهده و در صورت ابهام با کارشناسان ما در کلینیک فیزیوتراپی آنا تماس حاصل فرمایید.

با توجه به اینکه در فیزیوتراپی تسکین درد ، ترمیم بافت ، درمان اختلال و عملکرد و همچنین توانبخشی عضلانی انجام می پذیرد ، لذا پیشرفت در کار ، بسیار مرتبط با همکاری بیمار و شرایط فیزیولوژیک بدن می باشد . این پروسه عموماً در طیف بزرگی از بیماری ها و اختلالات در حدود ۱۰ جلسه به طول می انجامد .

برای مراجعه به فیزیوتراپی عموماً نیاز به تصویربرداری MRI یا اشعه ایکس از موضع درد و اختلال و یا جراحی وجود ندارد ، مگر در موارد خاص که فیزیوتراپیست می بایست مطابق دستور پزشک ارتوپد ، الزامات ارزیابی و معاینات اولیه را با دقت بیشتر خصوصاً بعد از عمل جراحی رعایت نماید ، لذا در صورتیکه این تصاویر همراه بیمار باشد می تواند کمک شایانی به تشخیص بهتر و معاینه موضعی دقیقتر نماید.

استیمولاتور، دستگاه تحریک الکتریکی یا تنس الکتریکی در فیزیوتراپی ، که از آن در کاهش درد و التهاب موضعی استفاده می شود و حسی شبیه قلقلک ، گزگز یا سوزن سوزن شدن ایجاد می کند ، در اصطلاح عامیانه برق گفته می شود!

به صورت کلی فیزیوتراپی برای عموم افراد عوارضی ندارد ، مگر تعدادی از دستگاه های خاص که ممکن است برای افراد باردار و دارای بیماری های خاص ممنوع باشد که در این موارد ، فیزیوتراپیست با گرفتن شرح حال بیمار در مراحل پذیرش ، ایشان را به درمان مناسب و لازم راهنمایی می کند. در صورتیکه دارای بیماری های خاص هستید قبل از مراجعه با کارشناسان کلینیک فیزیوتراپی آنا مشاوره فرمایید.

بله ، بیمه های پایه تامین اجتماعی و خدمات درمانی و بیمه های تکمیلی فیزیوتراپی را پوشش میدهد.

بهترین راهکار تشخیص کف پای صاف انجام اسکن تخصصی کف پا است که بصورت دقیق تشخیص داده شده و اطلاعات اسکن مبنای ساخت کفش و کفی طبی میشود.

داشتن کفی و کفش طبی برای تمام افراد و تمام سنین توصیه میشود زیرا کفی طبی از بسیاری مشکلات مثل کمر درد و زانو درد در آینده پیشگیری میکند.

بسیار از مراجعین ما در خصوص انتخاب کالای خواب درمانی استاندارد از ما سوالاتی دارند ، ما هم سعی کردیم در این صفحه ایشان را راهنمایی کنیم. امید داریم این اطلاعات برای شما هم مفید واقع شود.

بسته به نوع درمان و شرایط بیمار هر جلسه فیزیوتراپی حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم زمان میبرد.

مرکز فیزیوتراپی معتبر دارای پروانه بهره برداری بوده و همکاران فیزیوتراپیست دارای شماره و کارت نظام پزشکی میباشند.

خدماتی که در مراکز معتبر ارایه میشود فراتر از الکتروتراپی بوده و همکاران فیزیوتراپیست تمرین درمانی تخصصی با توجه به شرایط بیمار و تکنیک های منوال تراپی را در برنامه درمانی بیمار قرار میدهند.

خیر ، در این شرایط هیچ محدودیتی در انجام فیزیوتراپی وجود ندارد.

بعضی از دستگاه ها در دوران بارداری ممنوع است ولی فیزیوتراپی عمومی هیچ مشکل و محدودیتی ندارد.

خیر فیزیوتراپی برای این بیماران عوارض ندارد ولی در صورت داشتن باطری قلبی حتما به درمانگر خود اطلاع دهید.

خیر ، انجام فیزیوتراپی برای کودکان هیچ ممنوعیتی ندارد باکه در دنیای امروز به دلیل کم تحرکی و تغییر الگوی زندگی کودکان و با ایجاد اختلالات ساختار قامتی ، تعداد زیادی از مراجعین فیزیوتراپی کودکان هستند.

با رعایت اصول صحیح نشستن و انجام ورزش های روزانه که در این ویدیوها آموزش داده شده است میتوان از بسیاری از مشکلات ساختار قامتی و کمر و گردن پیشگیری کرد.

دیدگاه ما این است که یک برند هر چقدر هم عالی و بی نقص طراحی شده باشد باز هم برای عموم ساخته شده ، بهترین راهکار این است که کف پای شما اسکن شود ، ساختار قامتی شما ارزیابی شود و سپس مناسب با شرایط پای شما کفش ساخته شود.

تعدادی عزیزان تجربه خوشایندی از ساخت کفش و کفی ندارند و اصرار دارند از برند های معتبر استفاده کنند که در این صورت کفش های اسکیچرز میتواند انتخاب مناسبی باشد.

بله ، با انجام فیزیوتراپی و آموزش تمرینات تخصصی که زیر نظر فیزیوتراپیست انجام میشود اختلالات ساختار قامتی مانند قوز پشتی و گودی کمر قابل اصلاح و درمان میباشد.

بله ، با انجام فیزیوتراپی و آموزش ورزش های تخصصی زیر نظر فیزیوتراپیست اختلالات ساختار قامتی مانند زانو پرانتزی و زانو ضربدری قابل اصلاح و درمان میباشد.

بله تعدادی از تجهیزات قابل حمل به منزل بوده و امکان ارایه خدمات فیزیوتراپی در منزل نیز وجود دارد.

با توجه به شرایط بیمار و میزان آسیب مغز حین سکته میزان بهبودی بیماران میتواند متفاوت باشد ، بیمارانی که همکاری خوبی دارند معمولا نتیجه بهتری از درمان میگیرند.

نوعی از نازایی که مربوط به چسبندگی لوله های فالوپ میباشد و مانع از انتقال تخمک به رحم میشود از طریق دستگاه هایی که گرمای عمقی تولید میکنند مثل التراسوند ، دیاترمی و تکارتراپی قابل درمان و بهبودی میباشد.

بله ، یکی از عوارض شایع کرونا ضعف های عضلانی است که پس از بهبودی از کرونا بیمار میتواند با کمک فیزیوتراپی این ضعف و ناتوانی را از طریق تجهیزات الکتروتراپی و تمرین درمانی جبران نمایند.

بله پس از بهبودی از کرونا با انجام فیزیوتراپی تنفسی ، ماساژهای قفسه سینه و آموزش تکنیک های تنفسی به بیماران شرایط تنفسی و ریوی افراد تا حد زیادی بهبود میبابد.

بله ، درصورتیکه عصب از بین نرفته باشد فیزیوتراپی به تسکین درد و التهاب کمک میکند.

بله فیزیوتراپی با انجام تمرین درمانی تخصصی باعث افزایش قدرت و تعادل سالمندان میشود به همین جهت کمک بسیار شایانی به بهبود کیفیت زندگی سالمندان انجام میدهد.

بیماران پارکینسون با فیزیوتراپی و انجام تمرین درمانی تا حد زیادی بهبودی عملکرد و تعادل را خواهند داشت.

بیشتر بدانید !